Basket ayakkabı modeli arayanlar genellikle tasarım olarak tekdüze modellerle karşılaşmaktadır. Bunun sebebi basketbol ayakkabılarının tasarımından ziyade özelliklerinin önemli olmasıdır. Sportive olarak sizlere en başarılı ve konforlu özelliklere sahip olan basket ayakkabılarını sunarak, en doğru tercihi yapmanız konusunda yardımcı oluyoruz.

Basketbol Ayakkabısı Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk olarak basketbol ayakkabılarının darbelere karşı dayanıklı olması gerekmektedir. Çünkü basketbol, darbeye en yatkın olan spor türlerinden bir tanesidir. Dayanıklılık haricinde, çok fazla sıkmaması ve mümkün olduğu kadar ayağın şeklini alması da çok önemlidir. Adidas basket ayakkabıları bu konuda oldukça başarılıdır.

Basketbolda yük direkt olarak ayaklara bindirilmektedir. Bu nedenle basket ayakkabısının sağlam olması da çok önemlidir. Maç sırasında meydana gelebilecek herhangi bir deforme, oyuncunun da performansını ciddi olarak etkileyebilir.

Son olarak basketbol ayakkabılarının tabanının çok önemli olduğunu söyleyebiliriz. Sitemizde bulunan Nike basketbol ayakkabısı modellerinin büyük bölümünde hava yastığı olarak da bilinen tabanlar kullanılmaktadır. Bu tabanlar hem hareket hızını arttırarak pratik ve hızlı bir şekilde hareket etmeyi sağlar hem de kaymayı önler. Basketbol sahaları genellikle kaygan bir zemine sahip olduğu için seçilen basket ayakkabısının kendisi kadar tabanının da kaliteli olması gerekmektedir. Sitemizdeki basket ayakkabılarını detaylı incelediğiniz zaman da tabanlarının hem hava alarak ayakları rahatsız etmediğini hem de sahada kaymaz özelliğe sahip olduklarını görebilirsiniz.