Yürüyüş bantları ilk olarak 1817 yılında suçlulara çalışma alışkanlıklarını öğretmek için William Cubitt tarafından icat edilmiştir. 1911 yılında ABD’li bir girişimcinin günümüz koşu bandı sisteminin ilkel versiyonunu hayata geçirmiştir.

Her geçen gün teknolojinin gelişimi ile yol kat eden spor aleti 1952 yılında günümüz modern koşu bantları görünümüne kavuşmuştur. İlerleyen yıllarda yaygın olarak kullanılmaya başlanan bu egzersiz aletleri sağlığına ve görünüşüne dikkat eden insanların vazgeçilmezleri arasında yerini almıştır. Özellikle kapalı alanda sağladığı konfor ve rahatlık ile spor zevkini istediğiniz her saniye hizmetinize sunan koşu bantları zahmetsiz bir spor hayatının kapılarını aralamaktadır. Günümüz iş hayatının etkilerinden olan hareketsizliğin beraberinde getirdiği sağlık ve şekil bozukluklarının önüne geçmek için tasarlanan koşu bantları ile bedeninizi kontrol altına almak artık daha kolay.

Termometre, hız kontrol ünitesi, hız göstergesi, zamanlayıcı, acil durum anahtarı ve birçok özelliği ile kullanıcılara kolay kullanım sunan koşu bantları gün içerisinde aldığınız kalorileri yakarak daha fit bir hayatın anahtarını sunmaktadır. Sizin için en uygun koşu bandını seçerek yeni hayatınıza merhaba diyebilirsiniz.