Tasarım özellikleri ve üretim aşamasında kullanılan üst düzey teknolojiyle spor ayakkabı modasına yön veren Nike, hayran kitlesini her geçen gün arttırıyor. Geliştirdiği ayakkabı modelleri özellikle genç kitleler arasında beğeni toplarken aynı zamanda geçmişte piyasaya sürdüğü ve efsaneleşen modeller de büyük ilgi topluyor. Bu efsanevi modeller arasında önemli bir yeri olan Nike Cortez spor giyimin adresi Sportive’de sizlerle.

Nike Cortez; sade tasarımı, rahatlığı ve geçmişinden getirdiği karizmasıyla ilgi gören bir ayakkabı. 1972 yılında ortaya çıkan bu efsane ilk olarak deri malzemeden üretilmiş ve topuk kısmında süet malzeme kullanılmıştı. Taban malzemesinde kullanılan köpük sebebiyle darbeleri minimuma indirmekte, kullanıcılara rahatlık ve hafiflik sağlamaktadır.

Nike’ın üretmiş olduğu ilk ayakkabıların koşu sporuna yönelik olması nedeniyle tasarımında rahatlık ve hareket serbestliği esas alınmıştır. Nike’ın geliştirmiş olduğu yeni teknolojilerde de ayakkabıların kullanıcılara rahatlık, konfor ve performans sağlaması amaçlanmış, yenilenen moda anlayışına paralel olarak ürünler geliştirilmiştir. İsmini Aztekleri mağlup eden savaşçıdan alan Cortez, maksimum performansın, dayanıklılığın ve hızın sembolü haline gelmiş, profesyonel sporcular ve günlük kullanıcılar arasında favori bir model olmuştur.

Nike’ın en uzun soluklu ayakkabı modellerinden biri olan Nike Cortez’e spor giyimin öncü adresi Sportive’den ulaşın, güvenli, hızlı ve cazip fiyatlı alışverişin keyfini yaşayın! Sepetinize atıp satın alacağınız ayakkabılar en kısa sürede kapınızda.