Futbol, dünyada en çok sevilen ve en çok takip edilen spor dallarının başında geliyor. İngiltere’den dünyaya yayılan bu heyecan tüm kitleleri etkisi altına almış durumda. 4 senede bir gerçekleştirilen Avrupa şampiyonaları ve dünya kupaları da bu heyecanı geniş kitlelere yayarak tüm dünyayı peşinden koşturan bir unsura dönüştürmüş durumda.

Spor giyimin en büyük markaları arasında yer alan Nike, birçok kişinin gerek profesyonel gerekse amatör olarak peşinden koşturduğu futbol sporuna yönelik geliştirdiği kramponlarla da dikkatleri üzerine topluyor.


Futbolcuların performansları üzerinde doğrudan etkisi bulunan futbol ayakkabılarını dikkatli bir şekilde seçmek büyük önem taşıyor. Geliştirdiği ayakkabılarda kullandığı teknoloji ile sporcu performansını arttırmaya yönelik ürünler tasarlayan Nike’ın futbol ayakkabısı modeli olan Nike Hypervenom birçok futbolcunun ilk tercihi olarak göze çarpıyor.

Sporcuların maksimum performansa ulaşmaları için dizayn edilmiş olan Nike Hypervenom’un Phantom, Finish, Phatal, Phelon ve Proximo gibi farklı modelleri bulunuyor. Tasarımında oldukça hafif malzemeler kullanılan bu modeller insan anatomisiyle uyumlu olarak tasarlanmıştır.

Serinin göze çarpan modellerinden biri olan Hypervenom Phantom, Barselona’nın yıldız oyuncusu Neymar’ın kullandığı krampon. Dynamic Fit özellikli bilek kısmı bu modelin dikkat çekici niteliklerinden bir tanesi. Bu özellik ayak bileğini çorap gibi sararak kramponun ayaklar ile bütünleşmesini sağlıyor.  Kramponun üst kısmında kullanılan 3D dokunuşlu Nike Skin ve All Conditions Control teknolojisi ise her hava şartında üstün top kontrolüne imkân tanıyor. Hypervenom Phantom’un bir diğer özelliği ise ayrık parmak plakası. Bu sistem hızlı hareketlerde ve ani yön değişikliklerinde performansı maksimuma çıkarıyor.

Siz de futbol ile profesyonel veya amatör olarak ilgileniyor ve performansınızı arttıracak bir krampona sahip olmak istiyorsanız Nike Hypervenom modelleri Sportive’de sizleri bekliyor.