Olimpik spor dalı olan tenis, iki veya dört kişi arasında standartlara göre çizilen ve ortasında bir ağ gerilerek oynanan spor dalıdır. Tenis tutkunlarının en önemli spor ekipmanı tenis raketleridir.

Yapılan seçime göre tutuş, top karşılama ve vuruş açısından performansa doğrudan etkisi olan tenis raketleri bu sporun en etkili ekipmanıdır. Uzunluk, ağırlık, denge, kafa alanı, bilek ve el yapısına uygunluğu bakımından pek çok çeşitliliği barındıran tenis raketleri ile size en uygun seçimi yaparak tenis performansınızı maksimum seviyeye çıkarabilirsiniz.

Başlangıçta kontrolü elinizde tutmak için hafif raketler tercih ederek yaptığınız spordan zevk almaya çalışmalısınız. Her geçen gün öğrendiğiniz vuruş teknikleri ve edindiğiniz kondisyon ile dolaylı olarak daha kuvvetli vuruşlara ihtiyaç duyacaksınız. Hızınızı maksimum seviyelere taşıyarak güçlü ve isabetli vuruşlar için tercih edeceğiniz bir üst bölümde artık daha profesyonel tenis raketlerine ihtiyacınız olacaktır. Tenis raketi seçimi yapılırken hata payınızı hesaplayarak raket kafa ölçüsü, kontrol ve manevra kabiliyetinizi etkileyecek raket ağırlığını, vuruş esnasındaki denge merkezinize göre tercih yapabileceğiniz ağırlık bölümünü, elinize uygun grip ölçüsünü ve kontrol kabiliyetinize göre tercih edeceğiniz kordaj yani tel yapısına uygun olarak doğru seçimi yapmak için birçok çeşit arasından size en uygun olanı seçerek kortlarda rüzgarınızı estirin.